Jeziora Lubuskie

Cel podróży

woj. Lubuskie

Nazwa

Lubuskie jeziora, sanktuaria, winnice, Śląsk Lubuski

Hotel


Transport

autokar

Długość urlopu

3

Termin

do uzgodnienia  Dzień 1.

  Przejazd na trasie Wrocław – Zielona Góra (zwiedzanie Wzgórza Winnego, Palmiarni, jedynego w Polsce Muzeum Wina, Starego Miasta), czas wolny, przejazd do Łagowa (kurort klimatyczny, Perła Ziemi Lubuskiej), obiadokolacja, ognisko, nocleg.  Dzień 2.

  Śniadanie, zwiedzanie bunkrów i fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (podziemna trasa turystyczna ok. 2,5 godz.), zwiedzanie jedynej w Polsce kolekcji portretów trumiennych w Międzyrzeczu, obiad, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej oraz BazylikMniejszej w Rokitnie, zwiedzanie zespołu pocysterskiego w Paradyżu znanego z festiwalu „Muzyka w Raju”, powrót do Łagowa, kolacja, nocleg.

   Dzień 3.

  Śniadanie, wizyta w kościele Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie (obok znajduje się budowa ogromnej figury Chrystusa Króla, wyższej o metr od tej w Rio de Janeiro) zwiedzanie skansenu w podzielonogórskiej Ochli (rekonstrukcja XIX w. wioski z zagrodami, wyposażeniem i słynną  Wieża Winiarską), przejazd do Żar – zwiedzanie stolicy Dolnych Łużyc, znanych m.in. z przystanku Woodstock, zwiedzanie Żagania (słynny Pałac z galeria wesołego diabła, biblioteka poagustiańska, kościół maryjny (na nim zamocowano pierwszy na Dolnym Śląsku                           piorunochron), zwiedzanie Muzeum Stalagu VIIIC, przejazd w stronę autostrady, powrót do Wrocławia.

 

Jeziora Lubuskie druga oferta

Cel podróży

woj. Lubuskie

Nazwa

Lubuskie jeziora, bunkry, sanktuaria / wersja II

Hotel

Transport

autokar

Wyjazd

Wrocławia, Zielonej Góry

Długość urlopu

2

Termin

do uzgodnieniaDzień 1.

Przejazd na trasie Wrocław – Zielona Góra (zwiedzanie Wzgórza Winnego, Palmiarni, jedynego w Polsce Muzeum Wina, Starego Miasta), czas wolny, przejazd do Łagowa (kurort klimatyczny, Perła Ziemi Lubuskiej), obiadokolacja, ognisko, nocleg.Dzień 2.

Śniadanie, przejazd do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, zwiedzanie bunkrów i fortyfikacji (podziemna trasa turystyczna ok. 2,5 godz.), zwiedzanie jedynej w Polsce kolekcji portretów trumiennych w Międzyrzeczu, zwiedzaniezespołu pocysterskiego w Paradyżu znanego z festiwalu „Muzyka w Raju”, zwiedzanie skansenu w podzielonogórskiej Ochli (rekonstrukcja XIX w. wioski z zagrodami, wyposażeniem i słynną Wieżą Winiarską), powrót do Wrocławia.

Wioska Indiańska

Nazwa

Indiańska Wioska

Miejsce imprezy

Nowy Jaromierz

Transport

autokar

Długość urlopu

1 dzień

Termin

do uzgodnienia

Indiańska Wioska

Któż z nas nie czytał książek o Indianach? Któż z nas nie oglądał filmów o tej tematyce?

A teraz mają Państwo okazję obejrzeć na własne oczy wioskę indiańską. Wioskę, w jakiej żyli Indianie Równin Ameryki Północnej w XIX wieku.

W tipi znajdują się misternie wykonane repliki autentycznych przedmiotów takich jak stroje, broń, przedmioty codziennego użytku. Można również zobaczyć indiańską saunę, travois, grób (na szczęście bez nieszczęśnika :o)

Ale wioska indiańska to nie tylko eksponaty i opowieści z nią związane. To także zabawa. Czyli indiański tor przeszkód, strzelanie z łuku, rzuty rzutkami itd. Będzie również nauka indiańskich tańców, nauka pieśni oraz przy ognisku wysłuchanie indiańskiej legendy (autentyczne, bez wymyślania "nowych").

Wyjazdy do Indiańskiej Wioski organizujemy od poniedziałku do soboty. 
Na miejscu przygotowano 2,5- godzinny program, który jest realizowany w godzinach: 8:30 - 11:00; 11:30 - 14:00; 14:30 - 17:00.

Program obejmuje:
- zwiedzanie wioski z przewodnikiem
- strzelanie z łuku
- rzuty indiańskimi lotkami (starsze dzieci, młodzież ma "równoważenie szejeńską")
- malowanie twarzy
- indiański tor przeszkód
- nauka indiańskich tańców i pieśni
- opowiadanie legend
- ognisko z możliwością upieczenia kiełbasek.
Program za każdym razem jest dopasowywany do wieku uczestników.

Istnieje również możliwość przeprowadzenia wycieczki w ramach lekcji historii, np. Odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba i konsekwencje zasiedlania przez Europejczyków nowych ziem dla ludów tubylczych.

Świadczenia:
- Autokar
- Wstęp do Wioski Indiańskiej
- Ubezpieczenie
- Kiełbaska na ognisku + napój
- Opieka pilota

 

 

Park Mużakowski

Cel podróży

Łęknica Żary

Nazwa

Park Mużakowski

Transport

autokar

Długość urlopu

1 dzień

Termin

do uzgodnieniaWyjazd z Zielonej Góry o godz. 8.00 z parkingu pod Palmiarnią.1. Przejazd do Łęknicy. Wycieczka /spacer/ po Parku Mużakowskim 
(wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO)

2. Ognisko z kiełbaskami w gospodarstwie agroturystycznym

(na miejscu także kucyki i konie)

3. Zwiedzanie Żar (stolicy polskich Łużyc)

4. Powrót do Zielonej Góry w godzinach wieczornych.Świadczenia: ubezpieczenie, przejazd autobusem, usługa licencjonowanego pilota i przewodnika lubuskiego, opłata za ognisko z kiełbaskami w gospodarstwie agroturystycznym.

 

 

Żagań

Cel podróży

ŻAGAŃ

Nazwa

ŻAGAŃ - z wizytą u Księżnej Doroty Talleyrand

Transport

autokar

Długość urlopu

1 dzień

Termin

do uzgodnienia1. Wyjazd o godz. 8.30.

2. Pobyt w Pałacu Żagańskim, Galerii Wesołego Diabła, przejście traktem książęcym, zwiedzanie dawnego zespołu poaugustiańskiego, wejście na wieżę widokową dawnego kościoła ewangelickiego, muzeum Stalagu VIII C.

3. Powrót do Zielonej Góry w godzinach popołudniowych.

 

Świadczenia: ubezpieczenie, opieka pilota, przejazd autobusem. Cena zawiera bilety wstępu do podkreślonych obiektów. Możliwa rezerwacja obiadu (+12 zł/os.).

Janowiec - Od ziarenka do bochenka

Nazwa

"Od ziarenka do Bochenka"

Miejsce imprezy

Janowiec

Transport

autokar

Długość urlopu

1 dzień

Termin

do uzgodnienia

 

8:00 wyjazd do Janowca.

ok 9:00 przyjad do Karczmy Tawerskiej w Janowcu i udział w warsztatach gdzie od samego początku dowiemy się jak powstaje chleb. We wszystkie tajniki wypieku chleba wtajeminiczy nas Pani Jola. Weźniemy udział we własnoręcznym przygotowaniu wypieku chleba a gotowy wypiek zabierzemy do domu aby pochwalić się rodzinie. 
Oprócz samego wypieku chleba zwiedzimy Karczmę oraz wspólnie skonsumujemy pyszne naleśniki oraz rozgdrzejemy się zupą.
To nie wszystkie atrakcje jakie czekają Państwa na miejscu. 

ok 13-14 powrót do domu

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informcyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
W celu rezerwacji prosimy o kontakt z biurem. Podpisanie wstępnej umowy i opłacenie zaliczki jest podstawą do rezerwacji oraz dochodzenia wszelkich roszczeń.

Spotkanie ze Świętym Mikolajem

Nazwa

Spotkanie ze Św. Mikołajem

Miejsce imprezy

„Park Dinozaurów Nowiny Wielkie”

Transport

autokar

Długość urlopu

1 dzień

Termin

Od 1 do 15 grudnia

 

Od 1 do 15 grudnia zapraszamy przedszkola, szkoły na spotkanie ze Św. Mikołajem. Chętni mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w wyjątkowych saniach Św. Mikołaja. Śnieżynki zajmą dzieci przygotowaniem świątecznych dekoracji a Św. Mikołaj opowie o swoich przygodach z prezentami, reniferami i skrzatami.

 

Spotkanie ze Św. Mikołajem

·         Św. Mikołaj wręcza wcześniej dostarczone prezenty. Istnieje możliwość zakupu prezentu - niespodzianki w Parku, w cenie 15 zł

·         spotkanie ze św. Mikołajem i Śnieżynką, gdzie każde dziecko będzie mogło porozmawiać ze św. Mikołajem, dostać prezent i zrobić zdjęcie w saniach św. Mikołaja wraz z reniferami, a Śnieżynka zadba o miłą atmosferę. (1 godz.)

·         świąteczne zajęcia plastyczne połączone wraz z wykładem na temat tradycji świąt Bożego Narodzenia w Polsce i innych krajach oraz bajka bożonarodzeniowa (1 godz.)

Możliwość zamówienia obiadu:

Obiad: 13,50zł/os 

Frytki, Hot dog  5,50 zł/os 

Świadczenia: transport, ubezpieczenie, bilet wstępu, warsztaty ze Św. Mikołajem i Śnieżynką, opieka pilota.

 

 

Kraina Świętego Mikolaja

Cel podróży

KOŁATKA – KRAINA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Nazwa

KRAINA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Miejsce imprezy

KOŁATKA

Transport

autokar

Długość urlopu

1 dzień

Termin

do uzgodnienia

 

8.00 – wyjazd z Zielonej Góry

ok. 9.00 – przyjazd do miejscowości Kołatka – Kompleks Wypoczynkowy – udział w warsztatach z Mikołajem. W programie:

 Spotkanie z Elfami i Śnieżynkami - pomocnikami Świętego Mikołaja

 Zabawy w Krainie Świętego Mikołaja - gry i zabawy w Sali kominkowej

 Listy do Świętego Mikołaja - każde dziecko pisze lub rysuje list do Świętego Mikołaja

 Wizyta w Domku Świętego Mikołaja

 Prezentacja multimedialna opowieść o historii Świętego Mikołaja i reniferów, wyjaśnienie zagadki skąd wzięła się choinka w naszych domach oraz skąd przyjechał do nas Mikołaj

 Udział w warsztatach manualnych (zdobienie bombek, reniferów, bałwanków z krążków drewnianych etc.) każdy z uczestników zabiera swoje arcydzieła do domu

 Przerwa na posiłek – na miejscu otrzymamy herbatę oraz ciasteczka (można również zjeść własne drugie śniadanie)

 Magiczna maszyna do niszczenia złych uczynków

 Kramik Bożonarodzeniowy - możliwość zakupu świątecznych upominków

 Dmuchany zamek

 Pożegnanie i wspólne zdjęcie z Mikołajem 


Dodatkowo płatne atrakcje:

 

 Istnieje możliwość wręczenia swoich własnych paczek świątecznych przez Mikołaja – koszt 3zł/os. lub przygotowanie paczek przez organizatora koszt paczki mała-15zł/os. duża 30zł/os. (w paczce słodkości, gadżet świąteczny, itp.)

 

13.00-14.00 powrót do szkoły.


Przedstawiona oferta  ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 („Oświadczenie drugiej stronie woli zawarcia umowy stanowi ofertę, jeżeli określa istotne postanowienia tej umowy”)

W celu rezerwacji prosimy o kontakt z biurem. Podpisanie wstępnej umowy i opłacenie zaliczki jest podstawą do dokonania rezerwacji oraz dochodzenia wszelkich roszczeń.

 

 

Świerkocin Witnica

Cel podróży

Świerkocin, Witnica

Nazwa

Świerkocin

Transport

autokar

Długość urlopu

1 dzień

Termin

do uzgodnieniaSafari Świerkocin oraz w Park Dinozaurów w Witnicy

Wyjazd o godz. 8.00.

Pobyt w Zoo Safari w Świerkowinie (3 godz.), w Parku Dinozaurów w Witnicy (2 godz.).

Powrót do Zielonej Góry w godzinach wieczornych.Świadczenia: ubezpieczenie, opieka pilota, przejazd autobusem.Cena nie zawiera: biletów wstępu (25 zł grupowy – Zoo Safari, 8 zł – grupowy /Park Dinozaurów/).

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji zawarliśmy w polityce cookies.

Zatwierdź